Víkednový hudobný festival Grape so sebou priniesol aj množstvo ľudí, ktorí nechceli spať v premočených zablatených stanoch vedľa hlučných a často už poriadne opitých spolubývajúcich.

Rozhodli sa teda využiť možnosti hotelov v neďalekých Piešťanoch.

Na Facebooku sa rozvinul príbeh jedného z nich. Cez známy web Booking.com využil možnosť tzv. late check-inu, ktorý mu mal byť zo strany hotela potvrdený e-mailom. Po príchode na miesto neskoro večer sa však dozvedel, že ho piešťanské ubytovacie zariadenie predsa len neubytuje.

Zákazník sa potvrdeného ubytovania začal dožadovať na základe e-mailu. Tu by sa v spore dalo potaviť na jednu či druhú stranu, personál hotela sa ale namiesto pomoci s hľadaním alternatívnych možností rozhodol zákazníka vyviesť zo svojich priestorov.  Ak by odmietal, zrejme by ste zavolali políciu, že?

Hotel sa ho však podľa reakcií na sociálnej sieti rozhodol vyhodiť fyzickým násilím. Pravdepodobne za účasti viacerých svedkov, ktorí na Facebook Page hotela začali pridávať negatívne hodnotenia s 1 hviezdičkou.

hotel city piestany facebook

Najzarážajúcejšie sú komentáre personálu hotela (pravdepodobne samotného majiteľa).  Argumentuje pomerne vysokým hodnotením 8.1* na Bookingu (tam sa zrejme ešte svedkovia nedostali), no z neznámych dôvodov aj fotografiou bozkávajúceho sa homosexuálneho páru stiahnutou z internetu.

komentár majitela hotel city

Nevedno, ako to s celým problémom súvisí, medzi učebnicové príklady krízovej komunikácie to však určite zaradiť nemôžeme. Nedávno sa s podobnými situáciami potýkal aj Lidl, Slovnaft či Billa.

hotel city piestany

Facebooková stránka hotela dnes ráno zmizla úplne, majitelia ju zrejme v snahe celý shitstorm zastaviť vymazali, alebo aspoň dočasne nastavili ako nepublikovanú.

V odkaze nižšie preto prikladáme celý screenshot, ktorý sme stihli uložiť.

Screenshot z FB page Hotela City